Masaż

poprawianie kondycji i samopoczucia poprzez masaż

Masaż antycellulitowy Udvartana

Udvartana to masaż detoksykujący przy którym stosuje się proszki, pasty z ziół zmieszane z olejem ayurvedyjskim lub bez. Rozróżnia się dwa rodzaje udvartany: utsadanę – delikatniejsza forma masażu przy którym używa się proszków zmieszanych z olejem oraz udgharshanę – z użyciem suchych proszków powodujących większe tarcie i związane z nim wytwarzanie ciepła.

UDVARTANA – MASAŻ UWIELBIANY PRZEZ KOBIETY, od wieków stosowany w „indyjskich świątyniach piękna” Udvartana może być wykonywana na dwa sposoby. Wersja na sucho polega na wykonaniu masażu wyłącznie na bazie proszku ziołowego. Z kolei do drugiej wersji używany jest dodatkowo ciężki, ajurwedyjski, ziołowy olej. Olej ma właściwości detoksykujące i poprawiające krążenie, co jest bardzo ważne w walce z cellulitem.

Proszki do masażu mają działanie diuretyczne, przeciwzapalne, detoksykujące. Zioła i zboża w składzie zawierają m.in. kwas krzemowy (jęczmień), witaminę C (agrest indyjski „amla”), która wzmacnia i poprawia napięcie tkanki.

Perfekcyjną receptą na Udvartanę jest kompozycja sproszkowanych ziół, kasz i specjalnych, tradycyjnych olei ajurwedyjskich (indyjskich). Zabieg udvartana pobudza krążenie krwi, wygładza nierówności skóry, działa jak peeling.